top of page
Benefity pitia vody

Voda hydratuje. Dodáva kyslík do mozgu a odstraňuje odpad z Vášho tela. Pitie dostatočného množstva vody je nielen základom pre zdravie, bol preukázaný jej vplyv na zvýšenie energie a produktivity a udržiavanie koncentrácie a pozornosti.

 

Odborníci na výživu, dietológovia a lekárski špecialisti radia, že kvalitná voda, bez príchutí a aditív je oveľa prospešnejšia ako čaj, káva, ovocné šťavy alebo sýtené nápoje.

 

Vypite 6 - 8 pohárov denne pre správnu hydratáciu a:

 

- pomôžete si zlepšiť pozornosť

- zlepšíte si fungovanie mozgu

- podporíte vnímavosť pri učení

- zlepšíte štruktúru pokožky

- spomalíte starnutie

- pomôžete si pri chudnutí

- znížite riziko obezity

- podporíte proces trávenia

- zlepšíte si energetickú hladinu

- zlepšíte fungovanie telesných orgánov

- pomôžete si pri premazaní kĺbov

- prečistíte si telo

- odstránite toxíny 

 

Nedostatok vody a dehydratácia môže spôsobiť:

 

- zníženú schopnosť koncentrácie

- zvýšenú únavu

- bolesti hlavy

- suché ústa & zlý dych

- zhoršený športový výkon

- nevoľnosti

- podráždenosť

- zápchu

 

Štatistické údaje

Spotreba balenej vody na obyvateľa v krajinách s najväčšou spotrebou,1999–2010 (Litre na osobu a rok)

 

Popis

 

Spotreba balenej vody na obyvateľa hlásená z 20 krajín s najväčšou spotrebou za roky od 1997 do 2010, s chýbajúcimi údajmi. Údaje za roky 2007 až 2010 pochádzajú od spoločnosti Beverage Marketing Corporation (BMC). Údaje sú udávané v litroch na osobu a rok. Najväčšiu spotrebu na obyvateľa majú Spojené arabské emiráty, Mexico a Taliansko – všetky so potrebou vyššou ako 200 litrov na obyvateľa a rok. K dispozícii sú tiež údaje z roku 2009 za štáty Európskej únie (EÚ), poskytnuté so súhlasom Európskej federácie balenej vody a Canadean, ako je uvedené nižšie. Tieto údaje spravidla súhlasia, ale niekedy podstatne nesúhlasia, s údajmi od BMC. Pri ich porovnávaní je potrebné byť opatrný.

 

Obmedzenia

 

Údaje pred rokom 2007 nie sú aktuálne alebo trvale dostupné. Nerozlišuje sa druh balenej vody, tento údaj sa líši od krajiny ku krajine. Ako je spomenuté vyššie, údaje z obdobia do roku 2007 a z roku 2010 sú poskytnuté od BMC; údaje za rok 2009 pre štáty EÚ pochádzajú od Canadean a Európskej federácie balenej vody. Tieto dva súbory dát sú podobné, ale majú niektoré markantné rozdiely, ako napríklad pre Belgicko, Francúzsko a Nemecko.

 

ZDROJ

 

Údaje poskytnuté od BMC sú použité s ich súhlasom. Údaje od Canadean pochádzajú z http://efbw.eu

 

 

Voda na pracovisku, nevyhnutnosť pre zdravú spoločnosť!

Chladiče vody sú integrálnou súčasťou nášho pracovného aj osobného života, od kancelárií po dielne a staveniská až po školy a nemocnice. Zamestnávatelia dnes poskytujú chladiče vody nielen ako prostriedok na splnenie ich zákonnej povinnosti na  poskytovanie pitného režimu na pracovisku, ale si tiež uvedomujú výhody hydratácie na produktivitu a pohodu svojich zamestnancov.

bottom of page